• Zwroty i reklamacje

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

                                       Zwroty

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podawania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, musza Państwo poinformować nas tj. „Naturetoys” mailowo- adres e-mail: toys@naturetoys.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Wzór formularza odstąpienia od umowy znajduje się w pierwszym mailu potwierdzającym zamówienie. Na życzenie klienta sklep wyśle formularz ponownie. W przypadku przesłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Przed wykonaniem zwrotu i nadaniem paczki prosimy o kontakt ze sklepem Naturetoys, w celu podania odpowiedniego adresu do zwrotu. Spowodowane jest to tym, że hurtownie z którymi współpracujemy mają siedziby w różnych miejscach w Polsce. Towar musi zostać odesłany nie późnej niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.


                                 Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowaniu o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji chyba, że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.                                                   Reklamacje

Mają Państwo prawo do zgłoszenia reklamacji zakupionego towaru w sklepie internetowym. W celu zgłoszenia reklamacji należy skontaktować się ze sklepem Naturetoys mailowo - toys@naturetoys.pl . Należy zamieścić w wiadomości e-mail numer zamówienia i podać zaistniały problem z towarem. Mają Państwo 14 dni od momentu otrzymania zamówienia na jego reklamację. Koszt wysyłki uszkodzonego towaru pokrywa sprzedający. Po otrzymaniu towaru sprzedający ma 14 dni na zwrot środków za zamówienie (w tym kosztów dostawy).

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny